O mnie
Nauczycielka z ponad 25-letnim doświadczeniem, posiadaczka unikatowego w Polsce dyplomu Senior Intermediate II przyznanego przez BKS Iyengara. Od 15 lat szkoli nauczycieli metody Iyengara, uczestnicząc w prestiżowych szkoleniach i egzaminach.
Moja droga rozwoju
Przez ostatnie 25 lat przebyłam drogę od początkującej nauczycielki, która otrzymała swój pierwszy dyplom afiliowany przez Instystut Iyengara w Punie (RIMYI) po okres intensywnego szkolenia, certyfikowania młodych – i nie tylko – nauczycieli jogi.
14 tygodni
kultowych Intensivów z Faeqiem Birią w Blacons (Francja, 2003-14)
6 miesięcy
stażu w RIMYI w Punie odbytych za życia BKS Iyengara i jego córki Gity Iyengar
3 konwencje
międzynarodowe z Gitą Iyengar (Polska, Niemcy, USA)
25 razy
w komisjach egzaminacyjnych – wszystkie poziomy: Level I-III (Polska, Węgry, Finlandia)
Szkoła jogi w Krakowie od 2004 roku
Mieszkam i uczę w Krakowie, gdzie w 2004 roku założyłam szkołę jogi. Tutaj pierwsze szlify w nauczaniu metody Iyengara zdobywało wielu młodych nauczycieli – teraz jest ich już chyba ze 20. Niektórzy prowadzą teraz swoje szkoły jogi.
Treningi dla przyszłych nauczycieli
Przez 10 lat prowadziłam treningi dla przyszłych nauczycieli jogi Iyengara. W Krakowie od wielu lat dokształcają się u mnie dojrzali nauczyciele. Absolwentów prowadzonych przez mnie szkoleń nauczycielskich będzie na pewno ponad setka.
Joga zorientowana na potrzeby kobiecego ciała
Można powiedzieć, że w pewnym sensie jest ona moją misją. Dlatego na pewno usłyszycie ode mnie o tym, co dzieje się z mm dna miednicy albo dlaczego nie należy pewnych asan wykonywać w trakcie miesiączki.
Publicystyka jogiczna – pasja i misja
Od wielu lat zgłębiam tajniki jogi, nie tylko jako nauczyciel, ale również jako publicystka. Moje liczne artykuły o jodze odzwierciedlają głęboką pasję do tego tematu i są inspiracją dla innych. Od 2011 roku dzielę się swoimi przemyśleniami na blogu „Okiem nauczyciela Senior”.
Filozofia i nauki kognitywne – fundamenty mojej ścieżki
Z wykształcenia jestem magistrem filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz absolwentką interdyscyplinarnych studiów doktoranckich z nauk kognitywnych. Fascynacja ludzkim umysłem, jego możliwościami i granicami, stanowiła inspirację dla mojej ścieżki zawodowej.
Stopień nauczycielski - Senior Intermediate II
Legitymuję się niezwykle rzadkim stopniem nauczycielskim Senior Intermediate II, który został mi przyznany przez samego twórcę tej metody – BKS Iyengara w 2014 roku. W Polsce podobny stopień lub wyższy posiadają 4 osoby.
Moja droga rozwoju do poziomu Senior w jodze Iyengara
Legitymuję się elitarnym dyplomem nauczycielskim Senior Intermediate II nadanym mi osobiście przez twórcę tej metody – BKS Iyengara. Ale nie stało się to z automatu, to efekt kilkunastu lat spędzonych na pobieraniu nauk u najważniejszych nauczycieli tej metody w Europie i w Indiach. A między pierwszym i obecnym certyfikatem zdałam pięć kolejnych egzaminów nauczycielskich.
Kliknij i przeczytaj więcej o moim rozwoju nauczycielskim i ścieżce certyfikacyjnej
Moja działalność trenerska i mentorska oraz jej absolwenci
Spod mojej trenerskiej i mentorskiej ręki wyszła ponad setka nauczycieli – na różnych etapach zaawansowania w tej roli. Niektórzy z nich to obecnie znaczące postacie w środowisku. Byłam też członkinią wielu polskich i międzynarodowych komisji egzaminacyjnych.
Kliknij i przeczytaj więcej o moich szkoleniach nauczycielskich
Moment, w którym się spotykamy
Swoją działalność szkoleniową postanowiłam przenieść z sali do jogi – wypełnionej niejednokrotnie i 50 osobami naraz – do przestrzeni online. Zdjęcia, które tu widzisz dokumentują takie warsztaty.
W znalezieniu skutecznego sposobu na edukowanie w nowej formule pomogło mi moje wykształcenie akademickie. Studia doktoranckie w obszarze kognitywistyki i filozofii umysłu pokazały mi, że najlepszym narzędziem edukacyjnym jest bogate środowisko wypełnione spójnymi przykładami. W oparciu o ten paradygmat stworzyłam programy szkoleniowe układające się w ścieżkę rozwoju, do której Cię zapraszam.
Twoja perspektywa rozwoju
Postanowiłam połączyć moje kompetencje w obu obszarach – jogi i kognitywistyki – aby w klarowny sposób pokazywać i wyjaśniać jogę metodą Iyengara w jej wielowymiarowości. Dlatego nie usłyszysz ode mnie prostych recept w stylu „5 sposobów na …” ani nie znajdziesz tu kategorycznych i jednoznacznych stwierdzeń negujących coś lub nadających się na prawdy absolutne.
Co zatem znajdziesz?
Pokażę Ci wieloaspektowość każdego zagadnienia, którym się tu zajmiemy. Nauczę Cię w jakich okolicznościach stosować konkretne narzędzia. Otrzymasz ode mnie zniuansowany obraz metody jogi, która właśnie dzięki temu jest uniwersalna.
Nie martw się!
Temat Cię nie przytłoczy, bo mój sposób przekazywania wiedzy jest bardzo systematyczny i klarowny. Umiem zagadnienia rozbijać na mniejsze, analizować tak, aby kropki łączyły się same. W końcu – napisałam doktorat z filozofii umysłu.
Zapraszam Cię do podróży, która będzie pełna momentów „aha”
Dzięki niej wiele zagadnień „poukłada się w twojej głowie” i znajdzie potwierdzeniu w twoim doświadczeniu.
Efekt wspólnej drogi to nie zespół sztywnych reguł a szerokie spojrzenie na bogactwo narzędzi i rozumienie ogólnych zasad, które potem możesz samodzielnie aplikować w konkretnych sytuacjach.
Blog „Okiem nauczyciela”
Dlaczego pytam czego chce moje ciało?

Katarzyna Pilorz
Omnipotencja – obserwacje, diagnoza, autoterapia i rokowania.

Katarzyna Pilorz
Zostań częścią społeczności IQ Yoga
Zapisz się do naszego newslettera!
Chcesz być na bieżąco z nowościami, inspiracjami i wyjątkowymi materiałami edukacyjnymi od Kasi Pilorz? Nie przegap okazji, by jako pierwszy dowiedzieć się o nowych możliwościach rozwoju swojej jogi!